بلاگ

۷ راه برای جلوگیری از بیماری ها و مضرات قلیان کشیدن (نیکوتین)

مضرات قلیان کشیدن

مقصر اصلی : نیکوتین

در مضرات قلیان کشیدن، مصرف بیش از حد نیکوتین با تعدادی علائم ناخوشایند همراه است. از شایع ترین مضرات نیکوتین در خرید تنباکو قلیان : سردرد، سرگیجه، حساسیت به نور و احساس فشار در قفسه سینه است. به عبارت ساده، نیکوتین یک محرک قوی است که باید با احترام با آن برخورد کرد و مسئولانه مصرف کرد. اما پیروی از نکات ساده‌ای که در زیر فهرست کرده‌ام، از هر چیز فاجعه ‌بارتری جلوگیری می‌کند.

مضرات قلیان کشیدن

مضرات قلیان کشیدن

حال چگونه از بیماری قلیان و مضرات قلیان کشیدن پیشگیری کنیم:

1.هیدراته بمانید بسیاری از مشکلات مرتبط با خرید تنباکو، مضرات قلیان، نیکوتین و سیگار در صورت کم آبی بدن بدتر می شوند. قبل از خرید تنباکو کشیدن به خوبی آبرسانی کنید. اگر فقط زمانی که شروع به کشیدن قلیان می کنید شروع به نوشیدن کنید، هیچ فایده ای ندارد. بدن شما برای جلوگیری از مضرات قلیان و جذب و توزیع مجدد آن آب به زمان نیاز دارد.

2. چیزی بخور اگر خوب تغذیه شده باشید، نیکوتین تأثیر بسیار کمتری بر بدن دارد. خودتان را تا حد زیاد پر نکنید، اما مطمئن شوید که شکمتان پر از غذاهای ملایم است. میوه خشک، نان، پروتئین سبک. به تغذیه همراهی خرید تنباکو سنتی قلیان کشیدن نگاهی بیندازید و دقیقاً متوجه خواهید شد. هر چیزی بیش از حد چرب یا سنگین می تواند آن را بدتر کند. به همین دلیل است که داشتن تنقلات هنگام قلیان کشیدن ایده خوبی است. همچنین ما در مورد ترکیب غذا و نوشیدنی با قلیان را بررسی کنید.

مقاله ترکیب غذا و نوشیدنی با قلیان

3. تنظیم سرعت قلیان کشیدن اگر تازه قلیان می کشید، شلنگ را تکان ندهید. قلیان راه به جایی نمی برد و مثل سیگار نیست که اگر آن را نکشید بسوزد. بین هر بار کشیدن قلیان نفس کامل بکشید و اجازه دهید بدنتان مقداری اکسیژن دریافت کند. بین ضربات عمیق ریه یک یا دو دقیقه صبر کنید و فقط بین آنها به آرامی پک بزنید

4. کم شروع کنید. خرید تنباکو مختلف سطوح نیکوتین متفاوتی دارند. اگر تازه قلیان می کشید به چیزهایی مانند خرید تنباکو های کم نیکوتین پایبند باشید. هرکسی تحمل متفاوتی برای مضرات قلیان دارد، اما همه باید قبل از ورود به برندهای کلاسیک که محتوای نیکوتین بسیار بالاتری دارند، سبک را شروع کنند

5. بین سری ها به خود زمان بدهید برای لذت بردن از قلیان لازم نیست دائماً قلیان بکشید. قرار است آرام و آرامش بخش باشد. هنگامی که یک جلسه قلیان کشیدن تمام شد، باید بلند شوید، کمی حرکت کنید، میان وعده بخورید، از فرصت استفاده کنید و مقداری آب بیشتری بنوشید و اجازه دهید بدنتان به شما بگوید چه چیزی نیاز دارد. قبل از اینکه فوراً به سری بعدی بپرید با خودتان بررسی کنید.

6. برای شروع بیش از یک سری در روز قلیان نکشید اگر تازه شروع کرده اید، به یک خرید تنباکو بچسبید تا تحمل شما افزایش یابد. صبر کنید تا دیگر اثر یک سری در روز را احساس نکنید و قبل از کشیدن سری دوم. ممکن است هرگز جمع نشود، بنابراین به جای اینکه از قبل برای بسته بندی ظرف دیگری برنامه ریزی کنید، فقط از آن لذت ببرید.

7.مستقیماً قبل یا بعد از قلیان کشیدن ورزش نکنید این کار فشار خون شما را بیشتر از مضرات نیکوتین به تنهایی افزایش می دهد و می تواند اثرات نیکوتین را زودتر و شدیدتر کند.

1 دیدگاه در “۷ راه برای جلوگیری از بیماری ها و مضرات قلیان کشیدن (نیکوتین)

  1. herbod گفت:

    تنها راهش نکشیدن قلیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *