بلاگ

۱۰ نکته برای آماده سازی قلیان

آماده سازی قلیان

10 نکته و ترفند که باید برای آماده سازی صحیح قلیان بدانید

اگرچه قلیان قرن‌ها قدمت دارد، اما به نظر می‌رسد نوآوری و نحوه آماده سازی قلیان آن در بازار جهانی تازه شروع شده است. با این ترکیب از فرهنگ‌ها و شیوه‌هایی که به هدف یکسان قلیان می‌سازند، همیشه نکات جدیدی برای آموختن و عملی شدن وجود دارد. ما 10 مورد از بهترین ترفندها و نکات را در این مقاله خواهیم گفت. این نکات امتحان شده و صحیح هستند. و در حال حاضر تبدیل به روش های عملیاتی استاندارد در سراسر مراکز و پایگاه طرفداران ما شدند.

1: برای آماده سازی قلیان، آن را قبل مصرف بشویید

شما می توانید یک سری بسته بندی کنید و گرمای زغال خود را با توجه به جزئیات و مراقبت بسیار مدیریت کنید. اما اگر اجازه دهید آب اضافی، تکه های تنباکو و آب راکدتان برای روزها در تنگ شما خیس شود، ممکن است آن را مجبورا به سطل زباله بیندازید. قلیان ها را باید بین استفاده ها تمیز کنید تا بهترین طعم ممکن و قلیانی که می توانید داشته باشید.

نکته حرفه‌ای: حتی می‌توانید تنگ های خود را در ماشین ظرف‌شویی خود در حالت گرم‌کننده بشقاب بشویید تا لکه‌ها آب کاملاً از بین بروند.

2: تنه قلیان خود را ایمن نگه دارید

نحوه آماده سازی قلیان با افزودن میوه، ادویه، سبزی یا حتی آبمیوه های مختلف می تواند یک مرحله سرگرم کننده و هیجان انگیز در آماده سازی قلیان شما باشد. اما برخی از مواردی که باید از آن اجتناب کنید عبارتند از شیر، میوه های بسیار اسیدی (مانند لیمو، لیموترش، آلو و گریپ فروت) و الکل. شیر پس از رسیدن به دمای 45 درجه (فارنهایت) شروع به رشد باکتری ها می کند. آب میوه های بسیار اسیدی ممکن است کیفیت و تنه قلیان شما را به خطر بیندازند، و الکل در فضاهای بسته برای استنشاق به خصوص برای مدت طولانی خطرناک است.

3: قبل از شروع آماده کردن، قلیان خود را پاکسازی کنید

به این فکر کنید که اولین کام همیشه چقدر عالی است. با پاکسازی قبل از کشیدن آن، می تواند حتی بهتر هم شود. قلیان ها، زمانی که به درستی تنظیم می شوند، باید همیشه هواگیری شوتد. اما با انجام این کار، هنگام چیدمان همه چیز به هم، فشار هوای منفی را به دام می اندازید. با پاکسازی قبل از شروع جلسه، به قلیان خود اجازه می‌دهید تا این هوای کهنه را دفع کند. و همزمان سطح آب و خود پاکسازی را قبل از هر گونه غافلگیری بررسی کنید. پاکسازی قبل از کشیدن قلیان همچنین به شما این امکان را می دهد جریان هوای کلی بسته خود را بررسی کنید.

4: یخ را از تنگ قلیان خود حذف کنید

یکی از بزرگترین افسانه های موجود در مورد قلیان این است که یخ دود شما را بیشتر می کند. اما اینجا هستیم تا بگوییم که کاملاً اینطور نیست. دفعه بعد که در طول ماه های تابستان هنگام کشیدن قلیان در فضای باز نیاز به خنک شدن آب قلیان دارید، سعی کنید یک سطل یخ با قلیان خود در بیرون از قلیان و مقداری نمک معمولی ایجاد کنید. با یخ بیرون از قلیان، کشیدن مداوم شما آن را به سرعت آب نمی کند. و نمک حتی یخ را برای مدت طولانی تری سردتر نگه می دارد و در نتیجه لذت شما را در زیر نور آفتاب طولانی تر می کند.

5: تمام قطعات قلیان را نگه دارید

قلیان یک علم دقیق نیست و اغلب اوقات شما در اختیار ابزارهایی هستید تا تنه خود را در شرایط قلیان کشیدن قرار دهید. ما حتی یک بار یک دریچه تصفیه را فراموش کردیم و با استفاده از کلاهک خودکار و نوک دهان آن قلیان را درست کردیم. نکته اینجاست که شما ممکن است به خوبی صاحب چندین قلیان مختلف باشید و زمانی از شر آنها خلاص شوید. اما تا جایی که می توانید باید قلیان های تصادفی، توپ های سوپاپ، رابط های پورت شلنگ و حتی قطعات رزوه دار مانند واشر های سری را در نگه دارید. به دلیل تقاضا، بسیاری از فروشگاه ها این اقلام را ذخیره نمی کنند.

6: بسته بندی صحیح تنباکو

با بسته بندی زیر لبه سری، به انتقال حرارت از زغال به سری سفالی اجازه می دهید به طور طبیعی اتفاق بیفتد و طعم قوی تری را تضمین می کند. همچنین به تنباکوی شما فضای تنفسی برای انبساط و انقباض می دهد زیرا به درستی می سوزد، به این معنی که تمیز کردن آن آسان تر خواهد بود و احتمال اینکه شما از تمام تنباکوی بسته بندی شده استفاده کنید نیز قوی تر است. یک قانون بزرگ این است که از 2 میلی متر زیر لبه به عنوان نقطه شروع برای دستگاه های مدیریت حرارت (HMD) هات سوز و فویل به طور یکسان استفاده کنید.

هات سوز چیست ؟

اما پیشنهاد ما به شما خرید کپسول تنباکو آماده مصرف است. که تنباکو از قبل داخل کپسول ها چیده شده است.

توضیحات کپسول تنباکو آماده مصرف

لینک خرید کپسول تنباکو

7: از یک اسفنج فولادی ضد زنگ در سری های میوه خود استفاده کنید

اسفنج های فولادی ضد زنگ (سیم ظرفشویی) فقط برای پاک کردن کثیفی سری های قلیان استفاده شده شما نیستند، آنها برای تمام جلسات سری میوه شما بسیار مهم هستند! در حالی که خلال دندان شکلی عالی برای تزئین و افزودن ویژگی های تزئینی بیشتری به ظرف میوه شماست، اسفنج های فولادی ضد زنگ نه تنها زمان آماده سازی شما را کاهش می دهند، بلکه کل فرآیند را آسان تر می کنند. به جای اینکه خلال دندان را پشت سر خلال دندان قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که شکاف بین تنباکو و تنه شما بسته شده است، می توانید به سادگی یک تکه از اسفنج را جدا کرده و سوراخی را که ایجاد کرده اید با یک حرکت سریع ببندید.

8: با طعم قلیان خود به عنوان مواد تشکیل دهنده رفتار کنید

مخلوط کردن و ایجاد ترکیب های پیچیده تنباکو می تواند نامطلوب باشد. از کجا شروع می کنید؟

خوب، ابتدا باید بین خود طعم اصلی و طعمی که می خواهید مخلوط کنید فاصله بگذارید. ترکیب دیگر نباید چیزی باشد که شما می شناسید دوست دارید، بلکه باید به دو طعم تقسیم شود. یک بلوبری خوب و شیرین می توانید فوراً مقداری لیمو اضافه کنید.

9: زغال خود را کاملا بپزید

شما نمی توانید عجله کنید. اگر تمام کارهای ایجاد یک میکس، بسته بندی یک سری را به درستی و آماده سازی یک قلیان به طور کامل انجام دادید. باید زغال را درست مثل بقیه انجام دهید! روشن کردن زغال همیشه سخترین بخش تهیه قلیان است. اما با این وجود این یک مرحله مهم است. استفاده از زغال زیر شعله برای قلیان کشیدن، تضمین می کند که شما با مشکلات مدیریت گرما مواجه نخواهید شد.

10: زغال خود را در خاکستر قرار دهید تا گرما حفظ شود

به زغال دیگری نیاز دارید؟ اگر به شما بگوییم که قبلاً می‌توانید یکی داشته باشید چه؟ برای ورود به پخت بی پایان زغال، خاکستر زغال خود را از هر دفعه در یک ظرف ایمن برای گرما ذخیره کنید. برای قلیان خود یک یا دو زغال اضافی از حد معمول روشن کنید و آنها را در این ظرف کاملاً غوطه ور و پوشیده از خاکستر قرار دهید. خاکستر تبدیل به یک عایق طبیعی می شود و زغال را با حداقل اتلاف تا یک ساعت روشن نگه می دارد. بدون خاکستر یا چرخاندن مورد نیاز خواهد بود. حالا که نیاز دارید یکی دو زغال دیگر اضافه کنید، در عرض چند ثانیه آماده هستید!

نکته: بیش از حد به آن فکر نکنید – قلیان یک راه فرار و برای آرامش است. آخرین چیزی که باید روی آن تاکید داشته باشید، آماده سازی قلیان و کشیدن خوب قلیان است. در حالی که برای تبدیل شدن به یک استاد قلیان نکات ظریف و ترفندهای زیادی وجود دارد، قلیان به سادگی گرما را از طریق تنباکو جاری می کند و در نتیجه دود دریافت می کند. تا زمانی که این کار را انجام می دهید و مهمتر از آن از خودتان لذت می برید، آن را درست انجام داده اید.

در پایان شما می توانید از لینک زیر سایر نکات و ترفندهای قلیان کشیدن و آموزش آماده سازی قلیان را مشاهده کنید:

لینک نکات و ترفندهای قلیان کشیدن

آماده سازی قلیان

آماده سازی قلیان

1 دیدگاه در “۱۰ نکته برای آماده سازی قلیان

  1. sahra asadi گفت:

    👍👍👍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *