بلاگ

چگونه قلیان هایی را که به خوبی دود نمی دهند درست کنیم؟

چگونه از قلیان کام بگیریم

چگونه قلیان هایی را که به خوبی دود نمی دهند درست کنیم؟

چگونه از قلیان کام بگیریم :

 آیا قلیان شما خوب مهر و موم شده است؟ 

اول از همه، آیا قلیان شما به خوبی مهر و موم شده است؟ قلیان خود را از نظر نشتی بررسی کنید. اگر هوا در جایی که سری شما نیست وارد قلیان شما شود، دود رقیق خواهید گرفت. هوای تازه وارد سیستم شده و دود را رقیق می کند. ثانیا، جریان هوا روی زغال برای گرم کردن آنها کافی نیست. این به معنای گرمای کمتر برای تنباکو و دود کمتر به طور کلی است.

بهترین راه برای بررسی اینکه آیا تنه قلیان به خوبی مهر و موم شده است این است که همه چیز را منهای بسته بندی سری و روشن کردن زغال تنظیم کنید. دست خود را بالای سری بگذارید و از داخل شلنگ بکشید. شما باید مکش را روی دست خود احساس کنید و قادر به کشیدن هوا نباشید. اگر جریان هوا را می شنوید و می توانید هوا بکشید، وقت آن است که به شکار نشتی بروید.

من معمولاً به سمت درزها می روم. شلنگ، تنه و سری؛ این جایی است که رایج ترین نشت ها را پیدا می کنید. مطمئن شوید که همه آنها به خوبی فیکس شده اند و با قطعات قلیان شما تماس خوبی برقرار می کنند. اگر نمی توانید تناسب محکمی به دست آورید، می توانید با پیچاندن گیره در یک نوار برقی، شکاف را برطرف کنید. شما حتی می توانید از نوار برق برای ساختن یک گیره در یک پیچ استفاده کنید. از این برای حصار سری استفاده نکنید. گرما ممکن است چسب یا لاستیک را ذوب کند و مهر و موم را تخریب کند، طعم آن را اضافه کند یا حتی دود را با مواد شیمیایی بد آلوده کند. حوله های کاغذی مرطوب را می توان تقریباً به همین روش استفاده کرد و مهر و موم عالی ایجاد کرد. فقط مطمئن شوید که قلیان خود را از تنه برندارید.

چگونه از قلیان کام بگیریم

اجزای اصلی قلیان

چگونه از قلیان کام بگیریم،سوپاپ قلیان را بررسی کنید 

دریچه پاکسازی گیر کرده در قلیان خود را تعمیر کنید هنوز کار نمی کند؟ اکنون زمان بررسی سوپاپ است. اگر دریچه تصفیه باز گیر کرده باشد، معمولاً فقط باید درپوش شیر تصفیه را روی یک سطح سخت ضربه بزنید و یاتاقان توپی باید خارج شود. سپس باید کلاهک و بلبرینگ را در تمیزکننده خیس کنید تا مطمئن شوید که دیگر تکرار نمی شود. افزودن یک قطره روغن زیتون به دریچه تصفیه می تواند به جلوگیری از این امر در آینده کمک کند.

به دنبال ترک یا سوراخ باشید

اکنون سناریویی فرا می رسد که همه ما از آن می ترسیم. ممکن است شکاف یا سوراخی در قلیان شما ایجاد شده باشد. شیلنگ را با وصل کردن یک سر و کشیدن از آن بررسی کنید. اگر مکش را نگه نمی دارد، سوراخی در شیلنگ وجود دارد و شما مشکل خود را پیدا کردید. یک شلنگ جدید بگیرید یا نشتی را پیدا کنید و سعی کنید آن را با چسب حرارتی برطرف کنید. تنه را به همین ترتیب بررسی کنید. یک ترک در ساقه ممکن است با مقداری جوش قابل رفع باشد، اما باید مطمئن شوید که برای چند روز اجازه دهید تا فیکس شود و آن را تمیز کنید تا مطمئن شوید که هیچ گونه مواد شیمیایی بدی را استنشاق نمی کنید.

  مدیریت حرارت برای دود قلیان

بسیاری از مردم این تصور غلط را دارند که زغال آماده برای قلیان طراحی شده است، بنابراین شما فقط باید یکی را روشن کنید، آن را روی سری تنباکو بگذارید و عالی خواهد شد. اما شما نیاز دارید دائما زغال بر روی سری را بررسی و جابجا کنید.

تنباکوی قلیان شما کهنه است یا خشک؟

اگر بسته‌ای تنباکو می‌کشید ، بسته‌ای که فروشنده فراموشش کرده و مجبور شده از زیر پایی کثیف بیرون بیاورد، احتمالاً نباید انتظار دود های طوفانی را داشته باشید. مواد خام قدیمی را کنار بگذارید و مقداری تنباکوی با کیفیت بخرید.

ابن مقاله به شما کمک خواهد کرد که چگونه از قلیان خود کام بگیریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *