بلاگ

هنگام خرید قلیان به چه نکاتی توجه کنیم ؟

خرید قلیان

راهنمای خرید قلیان برای مبتدیان

اگر به دنبال خرید اولین قلیان خود هستید، این راهنمای خرید قلیان برای شما مناسب است!

خرید یک قلیان به عنوان یک تازه وارد می تواند یک چالش باشد. شما ممکن است بخواهید یک خرید عالی و یک تنه قلیان متناسب با ترجیحات شما تهیه کنید. مانند هر سرگرمی دیگری، متوجه خواهید شد که محصولات مختلفی وجود دارد.

گزینه های مختلفی وجود دارد و آنچه انتخاب می کنید تجربه ای را که می خواهید بدست آورید شکل می دهد. امیدواریم این مقاله به این تصمیم کمک کند و نکاتی را ارائه دهد که بسته به نوع قلیان مورد نظر شما باید در نظر داشته باشید. در این راهنما، همه چیزهایی را که قبل از خرید اولین تنه قلیان باید بدانید، بررسی خواهیم کرد.

خرید تنه قلیان مناسب – کدام نوع را باید در خرید قلیان تهیه کنید؟

خرید قلیان آنقدرها هم که فکر می کنید کار چالش برانگیزی نیست. برای داشتن یک تنه خوب نیازی به یک تنه قلیان فانتزی یا مجلل ندارید، اما هنگام خرید روی یک تنه باید به چند نکته توجه کنید. به عنوان مثال، دو نوع تنه وجود دارد: سنتی و مدرن.

تنه های قلیان سنتی:  تنه های قلیان سنتی معمولاً تنه های ارزان‌تری هستند، اما اجازه ندهید که شما را گول بزند: آنها برای ماندگاری و مراقبت خوب ساخته شده‌اند، تا آخر عمر برای شما دوام خواهند داشت! کیفیت هایی که در اکثر تنه های سنتی پیدا می کنید عبارتند از:

آنها از یک قطعه جامد ساخته شده اند (نمی توان آنها را شکست)
مواد برنج، مس، یا فولاد ضد زنگ (یا ترکیبی از آن 3) است.
آنها زنگ و سوت زیادی ندارند
آنها پاکسازی محدودتری دارند
اکثرا قد متوسط تا بلندی دارند

قلیان‌های مدرن: معمولاً قلیان‌های گران‌تر از این دو، تنه های قلیان مدرن هستند. آنها همچنین مجموعه ای از ویژگی های خاص خود را دارند که آنها را کاملاً متمایز می کند:

آنها را می توان به قطعات زیادی تقسیم کرد (مدرن ترین تنه ها)
آنها از فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم ساخته شده اند
آنها تمایل به داشتن سیستم های تمیز کردن منحصر به فرد دارند
بسیاری از آنها دیفیوزرهایی برای شکستن حباب ها و کاهش نویز دارند
آنها استفاده از پاکسازی آسان است
اکثر آنها قد کوچک یا متوسط دارند

سایر نکات خرید قلیان

امیدواریم موارد فوق به شما ایده بهتری بدهد که کدام نوع تنه برای نیازهای خاص قلیان کشیدن شما مناسب‌تر است. به عنوان مثال، اگر حمل و نقل قلیان برای شما مهم است، یک قلیان مدرن تر چیزی است که باید به آن توجه کنید. از سوی دیگر، اگر به دنبال گزینه ارزان‌تری هستید و در درجه اول در خانه قلیان می‌کشید، یک تنه سنتی باید این کار را انجام دهد.

اکنون بیایید به برخی از رایج‌ترین سوالاتی که خریداران هنگام جستجو برای راه‌اندازی دارند، بپردازیم.

خرید راه اندازی مناسب – سوالات رایج:

آیا ارتفاع قلیان مهم است؟

بسیاری از مردم بر این باورند که ارتفاع قلیان به شدت بر جلسه قلیان کشیدن شما تأثیر می گذارد، اما حقیقت این است که همیشه اینطور نیست. تنها زمانی که می‌بینید ارتفاع قلیان روی قلیان تأثیر می‌گذارد مربوط به موارد بسیار کم است. در این شرایط، فلز می تواند از سری داغ شود که منجر به دود نیز می شود که نسبت به زمانی که از یک لوله بلندتر دود می شود، کمی داغ تر می شود.

“در هنگام خرید لوله باید به دنبال چه نوع فلزی باشم؟”

برنج، مس، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم پرکاربردترین فلزات در تولید قلیان هستند. مهمترین چیزی که باید به آن توجه کرد کیفیت فلز است. فلزات با کیفیت پایین در طول زمان به خوبی مقاومت نخواهند کرد و در نهایت باعث بروز مشکلاتی با نشت هوا، خوردگی یا حتی شکستگی لوله خواهند شد. به همان اندازه مهم این است که قبل از خرید، تحقیق خود را به صورت آنلاین انجام دهید زیرا هر برند با توجه به موادی که استفاده می کند متفاوت است. این ایده عالی است که از سایر علاقه مندان به قلیان در مورد تجربیات خود با مارک های خاص مشاوره بگیرید. در نهایت، انجام تحقیقات خود با تنه های مدرن بسیار مهمتر از این است که در مورد تنه های سنتی انجام شود، زیرا تنه های مدرن به تولید انبوه می رسند در حالی که تنه های سنتی معمولاً دست ساز هستند.

“محدوده قیمت هایی که می توانم بپردازم چقدر است؟”

به طور کلی، می توان انتظار داشت که از حدود 1 تا 6 میلیون تومان برای یک تنه هزینه کنید. اکنون عوامل زیادی وجود دارد که می تواند قیمت را تعیین کند: جایی که تنه ساخته شده است، از کدام فلز استفاده شده است، آیا ویژگی های نوآورانه ای دارد و غیره. اگر برای اولین بار قلیان می‌خرید، بهتر است قبل از خرج کردن قلیان، یک تنه سنتی یا برخی از انواع مدرن با قیمت ارزان‌تر را امتحان کنید. برای کسانی که مدتی است قلیان می کشند و به دنبال ارتقا هستند، بودجه ای در حدود 3 تا 6 میلیون تومان در نظر بگیرید.

امیدواریم راهنمای خرید قلیان برای شما مفید بوده باشد و برای خرید تنه قلیان بعدی – یا اولین – آمادگی بیشتری داشته باشید. مثل همیشه، به راحتی می توانید مقاله های گذشته ما را بررسی کنید.

لینک مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *