بلاگ

مقایسه سری مصری و سری فانل

تفاوت سری های قلیان

مقایسه سری مصری و سری فانل

تفاوت سری های قلیان، سری مصری، سری فانل

موضوع امروز یکی دیگر از رقابت‌های بین سری های قلیان مصری مدرن و سنتی، اما مستقیم‌تر است. هر دو مطمئناً جای خود را در بین مجموعه علاقه مندان به قلیان دارند. اما وقتی با ذره بین به آنها نگاه می کنیم، چهار معیار کلیدی واقعاً آنها را متمایز می کند. کدام یک برای شما بهتر است؟ بیایید ویدئو را نگاه کنیم.

 

 

1.) تفاوت سری های قلیان در طرح

سری های فانلی دارای یک محور هستند که در مرکز سری بالا آمده و اجازه می دهد تا یک نقطه مرکزی جریان هوا وجود داشته باشد.

سری های فانل نیز یک برداشت مدرن از کشیدن قلیان هستند و به همین دلیل، حتی می‌توانند لبه‌هایی را برای هاتسوز ها داشته باشند و به طور کلی به اندازه کافی پهن ساخته می‌شوند تا جازغالی مناسبی برای آن‌ها باشند.

این مناره مرکزی پایین تر از لبه سری قلیان است و جریان هوا را دائماً در اطراف سری و تنباکو در حال حرکت نگه می دارد. لازم به ذکر است که کشیدن فویل یا هاتسوز می تواند در مواردی اتفاق بیفتد که سازنده فضای کافی بین لبه و بالا باقی نگذاشته است. و جریان هوای شما را به طور کامل قطع می کند.

سری های مصری در مقابل، بر حفظ جریان هوا در تنباکوی قلیان شما تمرکز می کنند. این سری ها دارای یک الگوی پنج سوراخ در کف سری هستند که امکان حرارت کامل تنباکو را فراهم می کند. با استفاده از این نوع سری، باید زمان بیشتری را صرف اطمینان از باز بودن هر سوراخ و عاری از هر گونه برگ تنباکو سرگردانی که ممکن است در طول فرآیند بسته بندی در آن افتاده باشد، صرف کنید.

همچنین تمرین خوبی است که تنباکوی قلیان را از آن‌ها دور کنید، زیرا ممکن است وقتی شروع به کشیدن قلیان می‌کنید، سوراخ‌های کاسه مسدود شود زیرا برگ‌ها و شیره آن‌ها توسط کام های شما به سمت پایین کشیده می‌شوند. با توجه به ماهیت سنتی آنها، کاسه های مصری نیز در اکثر موارد با هاتسوزها سازگار نیستند و باید فقط با فویل استفاده شوند.

2.) مواد اولیه سری قلیان

با سری های فونلی باکیفیت دست ساز، مواد استفاده شده از مخلوط خاک رس سفید غلیظی به نام استون ظروف است. که به گونه ای طراحی شده است که گرما را به درون خود نگه دارد و تنباکوی قلیان شما را از هر طرف به طور کامل حرارت دهد. این سری ها از نظر اندازه متفاوت هستند. اما تولید کنندگان ابعاد کلی در قطر و عمق را رعایت می کنند. اساساً، سری های فانل به اندازه یک محصول دست ساز سازگار هستند.

سری های سنتی مصری دست ساز با خاک رس قرمز هستند و به دلیل تولید انبوه و عدم کنترل کیفی بدنام، قوام آنها متفاوت است. سوراخ‌هایی که به طور کامل سوراخ نشده‌اند، لبه‌های ناهموار، و تراشه‌ها در هنگام ورود همه از ویژگی‌های بارز این سری ها هستند. اگرچه هر یک از این کاسه‌ها قطعاً ویژگی جذابی دارند. خاک رس قرمز گرما را به خوبی هدایت می کند و به شما یک جلسه قلیان کشیدن عالی می دهد.

در حالی که ایرادات و طراحی کلی ممکن است در اینجا هنگام تعیین اینکه آیا کدام یکی از آنها را می‌خواهید، مهم باشد. اما قیمت آن‌ به گونه ایست که بتوانید 3 یا 4 عدد از این سری ها را به قیمت یک سری فانل با کیفیت بالا بگیرید.

3) انواع تنباکو در سری مصری، سری فانل

قلیان سری های مصری گزینه های عالی برای ترکیب سنتی تر تنباکوی قلیان شما هستند. جریان هوا متمرکز شده از طریق کف سری برای این تنباکوهای سنتی خشک تر و چسبناک تر مورد نیاز است تا بهترین ممکن را به شما ارائه دهد.

از طرف دیگر، یک سری فانل برای همه برندهای مدرن تنباکوی قلیان ایده‌آل است، زیرا این ترکیبات به جای چسبناک، پر شیره هستند.

هنگامی که قلیان می کشید، شیره تشکیل دهنده این ترکیبات به جای اینکه از طرح زهکشی سری های مصری خارج شود، در ظرف حفره می ماند.

4.) تفاوت کیفیت دود سری های قلیان

سری های مصری برای سوزاندن تمام تنباکوهایی که بسته‌بندی کرده‌اید فوق‌العاده هستند، زیرا گرما از خود تنباکو عبور می‌کند.

همیشه می توانید در ابتدا انتظار طعم عالی و دود های عالی از آن داشته باشید. این ممکن است از ریزش شیره آنها نیز باشد. زیرا گلیسیرینی که برای جلوگیری از سوختن برگ‌های تنباکو استفاده می‌شود، از سری عبور می‌کند و به سمت پایین تنه می‌رود. که این باعث می‌شود که برگ‌های تنباکو شما در برابر حرارتی که در معرض آنها قرار می‌گیرد بی‌دفاع شوند.

این به طور کلی منجر به مشکلات مدیریت گرما با پیشرفت قلیان کشیذن شما می شود یا حتی اگر نتوانید پس از گرم شدن بیش از حد بخشی از سری بهبود پیدا کنید، یک جلسه قلیان کشیدن به طور کامل کوتاهتر می شود.

سری های فانل کار فوق‌العاده‌ای انجام می‌دهند تا اطمینان حاصل کنند که تنباکو شما هم مانند شما خنک می‌ماند. با متمرکز نگه داشتن تمام شیره در یک مکان و استفاده از دیواره های سری برای حرارت تنباکو، دودهای زیاد و طعم کامل فقط یک کام دور می شوند.

با این حال، این سری ها برای دود کردن در تمام مدت به مهارت بیشتری نیاز دارند. اگر تنباکوی خود را به درستی بسته بندی نمی کنید، ممکن است به جای همه تنباکویی که بسته بندی کرده اید، فقط در لایه های بالایی بسوزانید، و هیچ کس دوست ندارد در پایان جلسه با تنباکوی قلیان استفاده نشده باقی بماند.

تفاوت سری های قلیان

تفاوت سری های قلیان

 

حالا که از زیر و بم این دو کاسه قلیان مطلع شدید. کدام یک را در جلسه بعدی خود استفاده می کنید؟ مثل همیشه، از همراهی شما متشکریم.

 

1 دیدگاه در “مقایسه سری مصری و سری فانل

  1. shadm گفت:

    اون سری ها تو ایران نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *