بلاگ

مشکلات قلیان کشیدن، 10 اشتباه رایج قلیان

مشکلات قلیان کشیدن

10 اشتباه رایج هنگام قلیان کشیدن

وقتی صحبت از مشکلات قلیان کشیدن می شود، همه ما از یکدیگر یاد می گیریم. این فقط به دلیل بافت اجتماعی این سنت است. افراد مختلف ترجیحات یا توصیه‌های متفاوتی در مورد نحوه تهیه قلیان دارند. و در حالی که در بیشتر موارد یک روش خوب وجود ندارد. مطمئناً برخی از اشتباهات رایج وجود دارد که از آن عبور می‌کنند. خبر خوب این است که این اشتباهات قابل اجتناب هستند.

این مقاله به شما می گوید آنها چه هستند تا بتوانید در هزینه های زیادی صرفه جویی کنید.

اشتباه شماره 1: مشکلات قلیان کشیدن – فکر کردن به یخ در تنگ، دود آرامتری را ارائه می دهد

این یک تصور غلط رایج است که یخ به دلیل سرد بودن آب، قلیان شما را نرم‌تر می‌کند. در حالی که ممکن است “صاف” تر به نظر برسد، چیزی که واقعاً اتفاق می افتد این است که یخ طعم بالقوه سوزان/سوخته را پوشانده می کند. همچنین بسیاری از طعم خوب تنباکو را از قلیان شما حذف می کند. استفاده از یخ زیاد بیش از هر چیز دیگری یک اشتباه است، و یک سری خوب بسته بندی شده و  زغال با گرمای مناسب قلیانی صافتر و پر دود تر را فراهم می کند تا یخ.

اشتباه شماره 2: با تنباکوی با برگ تیره (نیکوتین بالا) شروع کنید

تنباکوی برگ تیره عموماً به دلیل محتوای نیکوتین بالاتر شناخته شده است. اگر به تازگی با قلیان آشنا شده اید، احتمالاً به نفع شماست که با یک تنباکوی برگ روشن با سطح نیکوتین پایین تر شروع کنید. مطمئناً برخی از افراد تحمل بالاتری دارند، اما هشدار منصفانه: صحبت کردن بر اساس تجربه تنباکو با نیکوتین بالا می‌تواند اولین باری که آن را امتحان می‌کنید، شما را اذیت کند. قلیان چیزی است که باید لذت بخش و آرامش بخش باشد، بنابراین توصیه می کنیم به آرامی خود را به قلیان عادت دهید و به مرور زمان به سمت تنباکوی با برگ های تیره بروید – اگر علاقه مند به کشیدن تنباکو قوی تر هستید.

اشتباه شماره 3: از قبل گرم کردن هات سوز به طور ناامن

یرخی دستگاه های هات سوز خود را از قبل گرم می کنند. این یک راه بسیار آسان برای خراب کردن هات سوز ها یا حتی سوزاندن تنباکو در سری است!. اگر در نهایت آن را برای مدت طولانی روی گرمایش (شعله) خود بگذارید، می توانید آن را ذوب کنید و سپس تمام هزینه آن هدر می رود! ما می دانیم که شما می خواهید به محض اتمام تنباکو، قلیان کشیدن را شروع کنید، اما چیزهای خوب در زندگی ارزش انتظار را دارند. اگر آن را از قبل گرم می کنید، فقط این کار را انجام دهید تا هات سوز خود را کمی گرم کنید.

اشتباه شماره 4: حمل قلیان از سمت تنه

بدترین مشکلات قلیان کشیدن، شکستن قلیان است. همیشه تنه را کنار تنگ حمل کنید. حمل قلبان توسط تنه ممکن است راحت تر به نظر برسد، اما در واقع راهی آسان برای شکستن یک قلیان است. آب سنگین‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید و برای اکثر قلیان ها، تنها چیزی که تنه و تنگ را متصل نگه می‌دارد یک بند لاستیکی است.

اشتباه شماره 5: فرض قلیان بزرگتر = دود ها بزرگتر

یک قلیان بزرگتر لزوماً به این معنی نیست که دود های بزرگتری خواهید داشت. همانطور که نمی خواهیم مانند یک رکورد شکسته به نظر برسد، نحوه سری زدن تنباکو و نحوه مدیریت گرمای زغال آن دود های بزرگ را به شما می دهد. این به اندازه قلیان شما بستگی ندارد. شما قادر به دستیابی به همان خروجی دود از یک قلیان کوچکتر هستید.

مطالعه مقاله دود قلیان را چگونه زیاد کنیم؟ : لینک

مشاهده فیلم نحوه افزایش دود قلیان : لینک

اشتباه شماره 6: سری خود را با زغال زیاد کنید

همه دود های پف کرده بزرگ را دوست دارند درست است؟ راه های مناسب و نادرست برای رسیدن به این هدف وجود دارد. پر کردن بیش از حد سری با گرما باعث می شود سری شما بسیار داغ دود کند. به طور بالقوه تنباکو شما را بسوزاند و مدت زمان قلیان کشیدن شما را کوتاه کند. اگر سری به خوبی بسته بندی شده باشد و گرما زغال به درستی مدیریت شود، دود های بزرگ و طعم عالی از آن بیرون می اید.

اشتباه شماره 7: استفاده از زغال روشن نشده

یکی از رابج ترین مشکلات قلیان کشیدن، زغال‌های نیمه‌روشن کشیدن هنگام قلیان کشیدن است. یکی از دلایل این است که زغال های نیمه روشن، حرارت کافی برای شروع یک سری تنباکو ایجاد نمی‌کنند و هنگام دود شدن طعم وحشتناکی دارند. حتی جدی تر، اگر زغال شما به طور کامل روشن نیست، احتمال زیادی وجود دارد که هنگام قلیان کشیدن دی اکسید کربن غیر ضروری را استنشاق کنید. پس مطمئن شوید که زغال شما کاملا روشن است! وقتی قرمز شوند متوجه خواهید شد که کارشان تمام شده است. در طرف مقابل، همچنین می توانید زغال خود را بیش از حد روشن کنید. با این کار باعث خاکستر شدن آنها می شوید. مطمئن شوید که همیشه زغال خود را مدیریت می کنید.

اگر سؤال دیگری در مورد این موضوع دارید، می توانید مقاله انواع زغال و بهترین آنها را در این مقاله بیابید: لینک

اشتباه شماره 8: کشیدن مواد دیگر از قلیان

گاهی اوقات، برخی ممکن است پیشنهاد کنند که “مواد” دیگری به سری خود اضافه کنید. اما آنها می توانند تنگ، سری و شیلنگ های شما را لکه دار کنند و خروج بو را بسیار دشوار کنند. اگر از این فعالیت‌ها لذت می‌برید، هیچ حرفی وجود ندارد، اما بهتر است برای تمیزی لوله‌های قلیان خود با تجهیزات مناسب یا داشتن یک قلیان جداگانه «دیگر» استفاده کنید.

اشتباه شماره 9: تنگ خود را با الکل پر کنید – مشکلات قلیان کشیدن

در حالی که در مورد استفاده از مواد دیگر در تنگ شما، نظراتی وجود داشته باشد، اما بهترین آن آب است. برای مثال، برخی ممکن است سعی کنند شما را متقاعد کنند که از الکل استفاده کنید. با این حال استنشاق این دودها می تواند برای سلامتی شما خطرناک باشد. همچنین می تواند یکپارچگی تنگ شما را از بین ببرد و تمیز کردن آن را بسیار دشوارتر کند. اگر می خواهید چیزی متفاوت را امتحان کنید، از چای یا برگ نعناع استفاده کنید!

اشتباه شماره 10: فکر کردن به قیمت بالاتر = کیفیت بهتر

قیمتی که می پردازید همیشه منعکس کننده کیفیت محصولی نیست که دریافت می کنید! شما فقط به دلیل گران بودن ماشین نمی‌خرید و قلیان و لوازم جانبی شما از این نظر تفاوتی ندارند. تحقیق خود را انجام دهید، مطمئن شوید که محصول با کیفیت ساخته شده است. در حالی که «بهترین» قلیان‌ها، سری ها، شیلنگ‌ها و لوازم جانبی تا حدی ذهنی هستند، محصولاتی وجود دارند که برای آنچه شما از جلسه قلیان می‌خواهید بهتر از سایرین هستند. مطمئن باشید که چیزی را می‌خرید که ماندگاری داشته باشد یا در غیر این صورت با مجموعه‌ای از محصولات مواجه می‌شوید که از آنها لذت نخواهید برد یا نمی‌توانید در چند ماه آینده از آنها استفاده کنید.

مقاله راهنمای خرید قلیان برای مبتدیان: لینک

و این همه است! امیدواریم توانسته باشیم شما را در مورد برخی از اشتباهات قلیان که ممکن است در طول قلیان کشیدن با آنها مواجه شوید، آگاه کرده باشیم. فرقی نمی کند که این کارها را به عنوان یک مبتدی یا به عنوان یک کهنه کار انجام می دهید – باورهای غلط رایج به دلایلی رایج هستند! حتماً به سایر مقاله های ما در مورد نکات و ترفندهای قلیان کشیدن سر بزنید تا دانش خود را تقویت کنید و بهترین علاقه مند به قلیان باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *