بلاگ

قلیان در سراسر جهان

قلیان به انگلیسی

Shisha یا Hookah ؟ بستگی به این دارد که کجا زندگی کنی.

قلیان به انگلیسی و سایر زبان های جهان

کلمه قلیان برای ما به معنای همه چیز است و همانطور که به سراسر جهان سفر کرده ایم و جلساتی را با دوستانی از خارج از کشور به اشتراک می گذاریم. شنیده ایم که واژگان پیرامون قلیان از منطقه ای به منطقه دیگر تغییر می کند. اینجاست که سوال دیرینه «به آن Hookah می گویند یا Shisha ؟ » وارد بازی می شود. چه آن را Hookah ، Shisha یا حتی Hubbly-Bubbly بنامید، همه چیز یکسان است. فقط نام ها تغییر خواهند کرد. به ما بپیوندید تا قلیان در سراسر جهان را که قلیان در آن‌ها محبوب‌تر است را  کشف کنیم که آنها به آن چه می‌گویند. به همراه با آنچه در این بازارها پیدا می‌کنید.

Hookah – ایالات متحده آمریکا

قلیان به انگلیسی

اولین توقف ما در زمین چمن خانه ما است، جایی که قلیان بر صحنه است. در حالی که ممکن است با مغازه یا سالنی مواجه شوید که از اصطلاح Shisha استفاده می کند، اما تعداد آنها به راحتی 4 به 1 است.

گذشته از اینکه ایالات متحده به عنوان منطقه ای شناخته می شود که این گذشته فرهنگی را “Hookah” می نامد. ایالات متحده عمدتاً مترادف با نوآوری طعم های جدید تنباکوی قلیان به عنوان یک کل است. قلیان در جهان, قبل از اواخر دهه 90 و اوایل دهه 2000، طعم تنباکوی قلیان تقریباً همه از یک نوع بود. زمانی که برندهای تنباکوی قلیان آمریکایی وارد بازار شدند. اولین مورد در دستور کار نوآوری و مدرن کردن طعم قلیان برای نیمکره غربی بود. گذشته از تنباکوی قلیان، ایالات متحده به خاطر سری های قلیان باکیفیت و دست ساز نیز شهرت دارد.

قلیان در سراسر جهان

به قلیان در آمریکا چه می گویند ؟
Hookah – ایالات متحده آمریکا

Shisha – آلمان/ترکیه

قلیان به انگلیسی و سایر زبان های جهان

از آنجایی که هجوم فرهنگ ترک در آلمان ملموس تر است. Shisha همان چیزی است که اغلب در هنگام گردش برای لذت بردن از یک شب با سر در ابرها در آلمان یا ترکیه تا حدی می شنوید.

ترکیه ریشه در سنت دیرینه قلیان در جهان دارد. زیرا این منطقه ای بود که تنه های برنجی/مسی دست ساز را که از طریق حکاکی های سلطنتی و مذهبی از تجمل و کلاس بالا بیرون می زد، رایج شد. از سوی دیگر، بازار آلمان با نگاهی به آنچه که آنها به آن معروف هستند. از سنتی فاصله زیادی دارد. وارد هر مغازه یا رستورانی در این منطقه شوید و با قلیان فولاد ضد زنگ درجه جراحی و سیستم‌های تهویه ای روبرو خواهید شد که هرگز تصورش را هم نمی‌کردید. در حالی که طرح‌های خود قلیان ممکن است ماهیت مینیمالیستی داشته باشند. کیفیت دود و حس استفاده از آن تجربه‌ای است که ما به شدت به هر کسی که هنوز تجربه قلیان لوکس آن را نداشته است توصیه می‌کنیم. لازم به ذکر است که این منطقه ای است که استفاده از شیلنگ های سیلیکونی رایج کرده است.

قلیان در سراسر جهان

به قلیان در ترکیه و آلمان چه می گویند ؟
Shisha – آلمان/ترکیه

Narguile – برزیل

از آنجایی که قلیان در جهان با مهاجرت فراوان به سایر نقاط جهان معرفی شد، Narguile اصطلاحی است که در برزیل مطرح شد. و چیزی که هنوز در هنگام لذت بردن از این سنت معمولاً از آن یاد می شود این آب و هوای نیمه گرمسیری زیبا است.

برزیل، در حالی که هنوز در این بازی جدید است. چندین محصول را پیشگام کرده است که آنها را یک رقیب قدرتمند در بازار نگه می دارد. تاثیرگذارترین آنها قلیان‌های مدولار و کاملاً باز و طرح‌های رنگی آنهاست. این منطقه متفاوت زندگی می‌کنند و با جشن‌هایی مانند کارناوال یا جشن‌های محلی، قلیان ها با رنگ‌های شاداب و در مقابل شما که این تنگ ها را دقیقاً تزئین می‌کنند، پیروی می‌کنند. جدای از رنگ‌ها و قلیان های چندتنظیمی، که نیاز به شلنگ‌ های مینیمالیستی و در عین حال ارزان مبتنی بر سیلیکون و قلیان های رومیزی خود را نشان داد و در سراسر جهان گسترش یافت.

قلیان در سراسر جهان

به قلیان در برزیل چه می گویند ؟ Narguile – برزیل

Cachimba/Chicha – اسپانیا

تفاوت قلیان به انگلیسی و کشورهای مختلف

اسپانیا برای این وسیله آرامش نام منحصر به فردی دارد، Cachimba.

مناطقی در داخل کشور وجود دارند که هجوم بیشتری از جمعیت خاورمیانه دارند. Chicha به عنوان اصطلاحات رایج و همچنین Shisha، این سه عبارت همگی در اسپانیا به معنای یک چیز هستند، اما اوقات خوب و دود و طعم های خوش در دستور کار هستند.

اسپانیا یک تامین کننده بزرگ برای اروپا و در سراسر جهان از یک چیز در مورد Cachimba، سری است. با توجه به اینکه خاک رس بخشی از فرهنگ است و در سطح جهان در منطقه شناخته شده است. جای تعجب نیست که صنعتگران شروع به “ساخت” سری ها به سبک خود به عنوان وسیله ای برای نوآوری در بازار کردند. ما پس از اولین کام گرفتن عاشق این سری ها شدیم. زیرا کیفیت دود می تواند حتی با گران ترین سری های سفالی آمریکایی رقابت کند.

قلیان در سراسر جهان

به قلیان در اسپانیا چه می گویند ؟ Cachimba/Chicha – اسپانیا

Arguileh/Narguileh – خاورمیانه

اگرچه در اکثر کشورها قلیان به انگلیسی را متوجه می شوند اما برای نسل‌ها، قلیان در سراسر جهان به‌عنوان بخشی از سنت‌های فرهنگی در کشورهایی مانند مصر، ایران، بحرین، اردن، لبنان و قطر بوده است. اما بسته به جایی که در آن هستید، ممکن است Arguileh، Narguileh یا حتی Shisha را به‌عنوان واژه‌ای که به آن مرتبط است بشنوید.

می دانیم و دوست داریم در برخی از مناطق، «The Hubbly» یا «Hubbly-Bubbly» همان چیزی است که میزبان شما ممکن است آن را هنگامی که شلنگ را به شما تحویل می‌دهد، بگوید.

در حالی که قلیان عملاً در هر گوشه از جهان که به آن آورده شده است دستخوش تغییر چهره شده است. در این مراکز، سنت و طرح‌ها به آنچه که مردم محلی برای قرن‌ها می‌شناختند وفادار مانده است. تمرکز بر استحکام و طول عمر همراه با مقاومت در برابر عناصر طراحی زرق و برق دار و غیر ضروری، جایگاه خود را در بازار تثبیت کرده است.

نشانه‌های حکاکی شده با دست، برنج ریخته‌گری‌شده و فولاد ضد زنگ همه مدل هایی هستند که ممکن است روی تنه های این منطقه پیدا کنید. علاوه بر این، طعم های تنباکو که ریشه در سنت دارند، خود را در این تنگ ها بسته بندی می کنند.

دوسیب، نعناع، انگور، پرتقال و انگور از جمله تعدادی از طعم های اصلی هستند که در داخل تنباکو قلیان شما در این قسمت ها خواهید کشید.

قلیان در سراسر جهان

به قلیان در خاورمیانه چه می گویند ؟ Arguileh/Narguileh – خاورمیانه

Kalyan/Kalian/Kal’yan – روسیه

اگرچه قلیان در سراسر جهان به طور پیوسته در سرتاسر جهان پیشرفت کرده و نوآوری شده است. ادغام با فرهنگ و تکامل در دهه گذشته به تنهایی در روسیه خیره کننده بوده است. این انقلاب صنعتی قلیان که در این بخش‌ها از آن به عنوان Kalyan یاد می‌شود. همواره در حال تغییر است و با آن، بازار جهانی به سختی می‌تواند با آن رقابت کند. و حدس بزند که در آینده قلیان کجا خواهد رفت.

برخی از ویژگی‌های طراحی و نفوذ روسی عبارتند از فولاد ضد زنگ، اتصال های مغناطیسی، دیفیوزرهای تقریباً بی‌صدا و قطعات سنگین و باکیفیت که در طول زمان ماندگار خواهند بود. در خارج از خود تنگ ها، شیفتگی سری های سبک مدرن و دستگاه مدیریت حرارت هاتسوز (HMD) وجود دارد که برای قلیان کشیدن مناسب با تنباکوی این منطقه که یک تجربه فوق العاده است.

با این حال، باید توجه داشت که در حالی که هر منطقه ای به فرهنگ قلیان خود افتخار می کند، سطح دانش این منطقه شگفت انگیز است و در هنگام استفاده از یک قلیان از این منطقه قابل مشاهده است.

قلیان در سراسر جهان

به قلیان در روسیه چه می گویند ؟ Kalyan/Kalian/Kal’yan – روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *