بلاگ

فواید گلیسیرین تنباکو قلیان که ممکن است ندانید

گلیسیرین تنباکو

فواید گلیسیرین تنباکو قلیان که ممکن است ندانید

گلیسیرین تنباکو

اگر تا به حال کلمه گلیسیرین پشت بسته تنباکو قلیان خود را خوانده اید و فکر کرده اید که چرا در تنباکو استفاده می شود، حتما این مطلب را بخوانید.

در صنایع غذایی از گلیسیرین به عنوان شیرین کننده و نگهدارنده طبیعی استفاده می شود. به هر کجا که نگاه کنید، مانند عسل، آبجو، شراب، پودینگ، کیک. و حتی میوه های فرآوری شده وجود دارد. جدای از این کاربرد اصلی، در تنباکو قلیان ممکن است از شنیدن سایر فواید گلیسیرین متعجب شوید. اما قبل از هر چیز، اجازه دهید به بررسی آزمایشگاهی آن بپردازیم.

گلیسیرین، همچنین به عنوان گلیسرول شناخته می شود. یک ترکیب قند الکلی طبیعی است که معمولاً از سبزیجاتی مانند سویا یا نخل به دست می آید. اشکال ارزان‌تری از گلیسیرین وجود دارد که شامل چربی‌های حیوانی باقی‌مانده است.

عملکرد گلیسیرین در تنباکوی قلیان این است که به عنوان یک مرطوب کننده عمل می کند، که یک کلمه فانتزی برای ماده ای است که با نگه داشتن طولانی تر مولکول های آب در اطراف، رطوبت را حفظ می کند.

گلیسیرین تنباکو

گلیسیرین خوراکی

اکنون که دانش اولیه گلیسیرین (مثل پیوندهای هیدروژنی) را به دست آورده‌اید، بیایید به 3 مزیتی که در کل تنباکو و تنباکو  قلیان دارد می‌پردازیم:

1. گلیسیرین مقاومت حرارتی را برای تنباکو قلیان شما فراهم می کند

داشتن تنباکو قلیان که به درستی دود دهد، به این بستگی دارد که سطح رطوبت آن را کامل نگه دارد. زیرا باید گرمای زغال‌ها را تحمل کند. خاصیت مرطوب کنندگی گلیسیرین تنباکو، زمانی که در تنباکو قلیان استفاده می شود، این امکان را فراهم می کند.

قلیان کشیدن خود را مانند پختن کیک در نظر بگیرید. هر چه آن را در معرض حرارت بیشتری قرار دهید، خشک تر می شود و هیچ کس یک تکه کیک خشک (دود قلیان داغ) را دوست ندارد. از طرف دیگر، حرارت بسیار کم و کیک (تنباکو قلیان شما، یعنی طعم آن) هرگز نمی تواند آن چیزی باشد که انتظار دارید. این یک عمل متعادل کننده است و گلیسیرین عامل انعطاف پذیری گرمای تنباکو در حفظ تعادل بین ایجاد طعم و سوزاندن تنباکو به جای پختن آن است. رطوبت واقعاً همه چیز در دنیای تنباکو و قلیان است!

2. گلیسیرین مسئول تولید آن دود های بزرگی است که همه ما دوست داریم

یکی دیگر از عملکردهای گلیسیرین این است که دود های غلیظ و رویایی را به شما بدهد. بر کسی پوشیده نیست که بخش بزرگی از تجربه قلیان کشیدن را دود ها تشکیل می دهند و این دود ها همه به لطف گلیسیرین هستند. به طور خلاصه، قطراتی که گلیسیرین ایجاد می کند توسط گرمای زغال شما به بخار تبدیل می شود.

در این مطلب راه های دیگر افزایش دود قلیان را می آموزیم:

دود قلیان را چگونه زیاد کنیم؟

3. گلیسیرین طعم تنباکو قلیان را افزایش می دهد

آخرین خاصیت این مایع شگفت انگیز در تولید طعم است.

مانند ملاس، گلیسیرین به تنباکوی قلیان اضافه می شود تا طعم تنباکو را در قلیان افزایش دهد. در خارج از قلیان، گلیسیرین معمولاً به عنوان یک شیرین کننده در محصولاتی مانند کیک و کلوچه استفاده می شود، بنابراین منطقی است که این امر به طعم تنباکوی قلیان شما بیشتر شبیه طعمی باشد که از آن اسانس استفاده شده است.

گلیسیرین نه تنها تنباکو را شیرین می کند، بلکه با نگه داشتن سایر مواد (ملاس و عصاره های طعم دهنده) طعم آن را نیز افزایش می دهد. بدون گلیسیرین، ملاس و عصاره های طعم دهنده به سادگی از بین می روند. قبل از اینکه فرصتی برای لذت بردن از آنها داشته باشید.

می‌توانیم یک صفحه از فواید گلیسیرین  بنویسیم، اما آن را در اینجا به پایان می‌رسانیم. اینها تنها تعدادی از راه‌هایی بودند که گلیسیرین به بهبود تنباکو قلیان شما کمک می‌کند و دود فوق العاده ای را به شما می‌دهد.

2 دیدگاه در “فواید گلیسیرین تنباکو قلیان که ممکن است ندانید

  1. Azizi گفت:

    از دگیر مزایای گلسیرین میتوان گفت ،عامل جلوگیری از فساد تنباکو میوه میباشد و همچنین در گذر زمان اجازه نمیدهدتنباکو خشک شود و همچنین باعث می‌شود خشکی تنباکو گرفته بشود و به اصطلاح دود تنباکو نرم و گلو رو اذیت نکنه البته سبک ها متفاوتی برای استفاده از گلسیرین وجود داره …..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *