بلاگ

فرق هاتسوز و فویل قلیان

هات سوز و فویل قلیان

هات سوز در مقابل فویل قلیان – تفاوت در چیست؟

هات سوز در مقابل فویل قلیان. امروز، ما به بررسی دو مورد از رایج‌ترین روش‌های مدیریت گرمای زغال روی سری تنباکو می‌پردازیم. فویل قلیان و دستگاه‌های مدیریت حرارت یا هاتسوز. هر دو، در صورت استفاده صحیح، دود باکیفیت تولید می کنند، اما هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. در این ویدئو مقایسه کنیم!

 

 

هات سوز و فویل قلیان

هات سوز چیست ؟

شماره 1: هزینه هر هات سوز و فویل قلیان

قیمت هات سوز و فویل قلیان

یک هاتسوز با کیفیت ممکن است حدود 50 دلار قیمت داشته باشد، که اگر به تازگی قلیان تان را راه‌اندازی جدید کرده‌اید، می‌تواند سرمایه‌گذاری گزافی باشد، اما سال‌ها استفاده از آن دوام خواهد داشت.

از طرف دیگر، فویل قلیان فقط چند دلار برای شما هزینه می کند که برای 50 جلسه قلیان کشیذن یا بیشتر کافی است.

شماره 2: آماده سازی

در هات سوز و فویل قلیان، اگر به دنبال سادگی هستید، یک هات سور به طور کامل جایگزین فویل شده و در زمان صرفه جویی می کند. فقط زغال را اضافه کنید، آن را تنظیم کنید.

فویل به زمان و مهارت بیشتری نیاز دارد تا یک سری را بپیچید و با دقت سوراخ کنید. با این حال، همیشه می‌توانید کمی پول بیشتر را برای فویل مخصوص قلیان که برای راحتی کار از قبل سوراخ شده است، خرج کنید.

شماره 3: نگهداری زغال در هات سوز و فویل قلیان

اینجاست که یک هات سوز می درخشد. هدف آن نه تنها جایگزینی فویل بلکه به حداقل رساندن تعمیر و نگهداری است. شما فقط باید چند بار در طول جلسه قلیان کشیدن زغال خود را تنظیم کنید و بیشتر زمانی که خاکستر می شوند.

از آنجایی که زغال‌ لکه‌های داغ روی فویل ایجاد می‌کند، باید آن‌ها را به صورت دوره‌ای پاک کنید تا دودتان خنک بماند. دلیل دیگری که در اطراف زغال‌های خود روی فویل حرکت می‌کنید این است که پس از مدتی خاموش می‌شوند و باید به سمت گداخته تر برگردانده شوند.

شماره 4: مدیریت گرما هات سوز و فویل قلیان

با هاتسوز، تنظیم درب از باز به بسته برای افزایش یا کاهش گرما ساده است. اگر هنوز خیلی گرم است، می توانید درب آن را کاملا بردارید.

با فویل، تعمیر یک سری “گرم” کمی بیشتر کار می کند. ممکن است لازم باشد یک یا دو زغال را به طور کامل بردارید و احیای قلیان را انجام دهید. حتی در این صورت، سری شما ممکن است بهبود نیابد.

شماره 5: زغال در هر جلسه قلیان کشیدن

هات سوز ها برای محافظت از زغال شما از هر طرف و تضمین طول عمر طولانی تر کار بسیار خوبی انجام می دهند، به این معنی که در مجموع از زغال کمتری استفاده خواهید کرد.

با فویل همیشه وابسته به محیط خود هستید. یک پنکه قوی در داخل خانه یا وزش نسیم ملایم در خارج از منزل تنها چیزی است که می تواند مدیریت حرارت شما را از بین ببرد، که باعث می شود زغال شما بسیار سریعتر مصرف شود.

شماره 6: تمیز کردن

با هات سوز، آنقدر راحت نیست. نه تنها باید منتظر بمانید تا هاتسوز خنک شود، بلکه ممکن است قبل از استفاده مجدد از تنباکویی که به ته آن چسبیده است، پاک کنید.

وقتی نوبت به پایان جلسه قلیان کشیدن با فویل می رسد، می توانید آن را دور بریزید.

 

نکته حرفه‌ای: می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توانید یک هاتسوز را بدون چربی و شستشوی سخت تمیز کنید؟

آن را بجوشانید. با قرار دادن یک هات سوز در آب در حال جوش برای تنها یک یا دو دقیقه، آب به عنوان عامل تمیز کننده خود عمل می کند و تمام تنباکو های چسبیده به آن را با حداقل تمیز کردن از شما از بین میبرد !

هشدار: هنگام قرار دادن و خارج کردن یک هات سوز از آب در حال جوش حتما از انبر خود استفاده کنید.

بنابراین نوع مناسب مدیریت گرما برای شما چیست؟ خب، همانطور که گفتیم، هر دو شکل جوانب مثبت و منفی خود را دارند. هات سوز ها زغال کمتری مصرف می کنند و شما را در زمان صرفه جویی می کنند، اما مقداری از لذتی که در تهیه قلیان سنتی وجود دارد را از دست می دهید. با فویل، زغال بیشتری استفاده می کنید و آماده سازی بیشتری وجود دارد، اما زمان تمیز کردن قابل کوبیدن نیست.

در نظرات به ما بگویید که کدام روش را ترجیح می دهید.

لینک خرید زغال نارگیل وارداتی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *