بلاگ

طرز تهیه زغال قلیان

طرز تهیه زغال

چگونه زغال خانگی قلیان در خانه درست کنیم ؟

طرز تهیه زغال

وضعیت ناگوار و ناامید کننده ایست، قلیان آماده کرده ایم اما زغال تمام شده و دسترسی برای خرید هم نداریم!! حالا

چگونه در خانه زغال قلیان درست کنیم ؟

زغال چیست ؟

 

اول مطمئن شوید چوبی را که انتخاب کردید فاقد مواد شیمیایی و سمی است.

برخی از چوب ها برای جلوگیری از کپک و آفت با آرسنیک پوشانده می شوند که این می تواند تحریک کننده یا حتی کشنده باشد.

هرگز از چوب های سبز و یا نرم استفاده نکنید.

چوب های میوه مثل بلوط، سیب، زیتون، گیلاس، لیمو و پرتقال جزو بهترین گزینه ها هستند.

توجه داشته باشید نوع چوبی که استفاده کنید می تواند بر طعم قلیان شما تاثیر بگذارد برای همین معمولا از چوب لیمو استفاده می کنند چون طعمی خنثی دارد.

 

طرز تهیه زغال به روش قوطی رنگ

هنگامی که چوب خود را انتخاب کردید، آن را به تکه هایی برش دهید که تقریبا دو برابر اندازه ای است که می خواهید زغال چوب در بیاید. این قطعات را در یک قوطی رنگ که کاملا تمیز شده تا جایی که بدون لک باشد(ترجیحا قوطی نو و استفاده نشده) بسته بندی کنید و سپس درب آن را ببندید و مطمئن شوید که بدون نشتی است.

حالا ۳ تا ۵ سوراخ با میخ در قسمت بالایی ایجاد کنید. این سوراخ ها به گازها اجازه می دهند بدون اینکه هوای تازه به داخل برگدد خارج شوند.

به خاطر داشته باشید که چوب ها را محکم ببندید تا فضای هوا را کاهش دهید. هوای کمتر به معنای اکسیژن کمتر است و چوب تنها زمانی تبدیل به زغال چوب می شود که در معرض حرارت زیاد با اکسیژن بسیار کم قرار گیرد.

حال باید قوطی را گرم کنید. اکنون قوطی را به مدت یک ساعت و نیم تا دو ساعت در آتش قرار دهید یا از مشعل پروپان استفاده کنید.

پس از گذشت این مدت، از یک ابزار ایمن مانند یک انبر استفاده کنید تا قوطی را از روی آتش بردارید.

یک دستمال کاغذی مرطوب را روی سوراخ ها قرار دهید و بگذارید قوطی کاملا خنک شود. پس از مدتی زغال خانگی برای قلیان شما آماده است و می توانید از آن استفاده کنید.

توجه داشته باشید تا زمانی کاملا خنک نشده درب آن را باز نکنید!

طرز تهیه زغال

طرز تهیه زغال
چگونه در خانه زغال قلیان درست کنیم ؟

روش فویل قلع

این روش کمی عجیب به نظر می رسد و محدودتر از روش رنگ آمیزی است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تکه های چوب انتخابی خود را در فویل بپیچید و مطمئن شوید که کاملاً پوشانده شده است و سپس آن را در آتش قرار دهید.

فرآیند شیمیایی همان روش قوطی رنگ است، اما شما نمی توانید در یک زمان آنقدر زغال تولید کنید و در نهایت فویل را هدر می دهید. بهترین توصیه ای که می توانم بکنم این است که وقتی در آتش است، آن را به هم نزنید. اگر فویل را پاره کنید، زغال چوب را خراب می کنید، بنابراین آن را به حال خود رها کنید تا آتش کاملا خاموش و خنک شود. سپس می توانید فویل را بردارید و نتیجه را ببینید.

 این روند چندان پیچیده نیست، اما اگر آن را به درستی انجام ندهید می تواند خطرناک باشد. با توجه به این نکته، همیشه این کار را در خارج و در منطقه ای که برای شعله های باز ایمن است انجام دهید!

طرز تهیه زغال

طرز تهیه زغال
چگونه در خانه زغال قلیان درست کنیم ؟

 

خرید زغال با کیفیت وارداتی

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *