بلاگ

دود قلیان را چگونه زیاد کنیم؟

زیاد کردن دود قلیان

دود قلیان را در 4 مرحله غلیظ تر کنید

زیاد کردن دود قلیان، موضوع امروز اغلب یکی از مهمترین موضوعات برای طرفداران قلیان ما است:

تهیه دود زیاد قلیان. در حالی که ما عاشق طعمی هستیم که ساعت‌ها دوام می‌آورد. یک کام از قلیان در اواسط قلیان کشیدن و مواجهه با تکه‌های دود، حداقل می‌تواند ناامیدکننده باشد. در حالی که به نظر می رسد هرکسی روش خود را برای دستیابی به دود های غلیظ قلیان دارد. ما اینجا هستیم تا راهنمای گام به گامی را به شما ارائه دهیم که بایدها و نبایدهای زیاد کردن دود قلیان را بررسی می کند.

 

 

 

برای زیاد کردن دود قلیان

بیایید به علم ساختن دود به روش واقعی  بپردازیم! در اینجا چک لیست ما است که هر بار که در حال تنظیم یک جلسه قلیان کشیدن هستیم. آن را بررسی می کنیم:

از مواد با کیفیت استفاده کنید

اگرچه این ممکن است کمی مبهم به نظر برسد. اما هرچه مواد شما بهتر باشد. شانس بیشتری برای زیاد کردن دود قلیان غلیظتر و طعم بهتر خواهید داشت. همیشه باید از یک سری سفالی با کیفیت و یک تنه قلیان با کالیبر بالا استفاده کنید. اگر از یک سری قلیان سرامیکی نازک 5 دلاری استفاده می کنید، تنها چیزی که می توانید انتظار داشته باشید طعم سوخته است. از طرف دیگر، می توان گفت که اگر از یک تنه قلیان 10 دلاری استفاده می کنید، کیفیت دود شما منعکس کننده آن خواهد بود.

اتصالات خود را بررسی کنید

این مرحله را مانند جدا کردن قلیان و تنظیم مجدد آن در نظر بگیرید، همانطور که اگر اینترنت شما قطع شد. چند نقطه اتصال به قلیان شما وجود دارد: تنگ به لوله، درگاه شیلنگ به شلنگ، اتصال سری شما. اگر در میانه جلسه قلیان کشیدن هستید و می خواهید دود های خود را برای نشت هوا آزمایش کنید، ساده است.

به شلنگ خود ضربه بزنید تا مقداری دود خارج شود و مراقب مهر و موم خود باشید تا مطمئن شوید که دود به بیرون نشت نمی کند.

اطمینان از اینکه هر یک از این اتصالات دارای یک گیره محکم و مهر و موم شده با قطعات صحیح هستند.

بسته بندی تنباکو

در حالی که دو مرحله دیگر در چک لیست شما به عیب یابی قطعات شما می پردازد، اکنون وظیفه ایجاد دود غلیظ تر بر عهده خود قلیان شما می افتد. با دادن بسته بندی و چگالی مناسب به تنباکوی قلیان خود، بسیار نزدیکتر به دستیابی به دودی غلیظتر از یک سری هستید.

مدیریت حرارت زغال برای زیاد کردن دود قلیان

اگر قلیان با کیفیتی دارید، اتصالات شما محکم است، و تنباکوی قلیان خود را به درستی بسته بندی کرده اید، اما هنوز دود غلطظ نمی شود، مدیریت گرما زغال مقصر است.

ما قویاً توصیه می کنیم از زغال نارگیل با کیفیت استفاده کنید زیرا آنها گرمای لازم برای تولید دود غلیظ را فراهم می کنند و با کمک یک دستگاه هاتسوز (یا HMD) دیگر نباید نگران این مرحله باشید.

با این حال، اگر از فویل قلیان استفاده می کنید، ممکن است بخواهید برای افزایش حرارت خود یک روکش بادی اضافه کنید یا یک تکه زغال نارگیل اضافی برای مدت کوتاهی اضافه کنید تا سری شما به اندازه کافی گرم شود.

اگر تکه دیگری از زغال را به فویل اضافه می کنید، مطمئن شوید که قطعات دیگر خود را به سمت لبه سری بزنید تا احتمال سوختن قسمتی از سری کاهش یابد.

زیاد کردن دود قلیان

زیاد کردن دود قلیان
چگونه دود قلیان را زیاد کنیم ؟

 

اکنون که مراحل تبدیل ابرهای قلیان خود را از خوب به عالی می دانید، به ما اجازه دهید برخی از افسانه های مربوط به تولید دود را که ممکن است شنیده باشید، انکار کنیم:

  1. تولید دودهای بزرگ به این معنی است که سری شما در حال سوختن است. رسیدن به دود غلیظ بیشتر علمی است که متغیرهای زیادی پشت خود دارد که هیچ کدام شامل سوزاندن تنباکوی قلیان شما نمی شود.
  2. استفاده از شیر دود شما را غلیظ‌تر می‌کند. شیر می‌تواند محدودیت‌هایی برای استنشاق شما ایجاد کند و احساس کنید که در حال گرفتگی دود بزرگ هستید، اما تنها کاری که انجام می‌دهید این است که پاک‌سازی را سخت‌تر می‌کنید و پس از یک ساعت به اضافه زمان جلسه قلیان کشیدن، حتی می‌تواند شروع به رشد کپک‌ها کند. شیر ممکن است برای استخوان های قوی مفید باشد، اما به هیچ وجه برای قلیان مفید نیست.
  3. با افزودن یخ به تنگ خود، دودهای بیشتری به شما دست خواهد داد.  افزودن یخ به تنگ خود در یک روز گرم تابستان مطمئناً می‌تواند طراوت‌بخش باشد، اما در عمل معمول، یخ طعم تنباکو شما را از بین میبرد و به نوبه خود، می‌تواند عطر و طعمی را که هنگام سوزاندن تنباکو به دست می‌آورید، پنهان کند و شما را به یک مدت زمان کوتاه‌تر و هدر رفته طعم برساند.
  4. گلیسیرین بیشتری به سری خود اضافه کنید یا تنباکوی قلیان خود را خشک کنید   تنباکوی قلیان خوب است که مستقیماً از بسته بندی خارج شود. با افزودن گلیسیرین بیشتر، می توانید طعم تنباکو خود را به طور کامل تغییر دهید و با خشک کردن تنباکوی قلیان خود، طعم دهنده و خاصیت ارتجاعی گرمایی را که باعث ایجاد تنباکوی قلیان خوب می شود، را از بین می برید.

 

 

 

 

 

 

1 دیدگاه در “دود قلیان را چگونه زیاد کنیم؟

  1. hrb گفت:

    تنباکو و زغال خوب باشه، دود هم زاد میشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *