بلاگ

آیا شیر تاثیری بر دود قلیان دارد ؟

شیر در قلیان

دود قلیان از شیر تاثیری می گیرد ؟

شیر در قلیان

یک باوری وجود دارد که شیر داخل تنگ قلیان، دود را بسیار بیشتر و غلیظ تر می کند.

یکی از باورها، بافت خامه ای و نرم تر دود است. شیر همچنین طعم لطیفی به دود اضافه می کند که بسته به نوع شیر مصرفی می تواند متفاوت باشد. برخی از علاقه مندان نیز معتقدند که استفاده از شیر می تواند به کاهش سختی دود کمک کند و تنفس آن را آسان تر کند.
در این ویدئو این موضوع را بررسی می کنیم.


مقاله مرتبط : دود قلیان را چگونه زیاد کنیم؟

 

پاسخ به یک تصور درباره تاثیر شیر در کاهش ضرر قلیان

باور غلط استفاده شیر به جای آب در تنگ قلیان به هیچ وجه از خطر مضرات تنباکوهای معسل نمی کاهد و این مساله توجیهی بیش نیست.

شیر در قلیان

در حالی که ممکن است فواید بالقوه ای داشته باشد، خطرات احتمالی نیز وجود دارد که باید در نظر گرفت. یکی از خطرات اصلی این است که شیر می تواند فاسد شده و به باکتری های مضر آلوده شود. این می تواند به ویژه برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند نگران کننده باشد. زیرا ممکن است بیشتر مستعد ابتلا به عفونت باشند. علاوه بر این، استفاده از آن می تواند منجر به تجمع پروتئین های شیر در تنگ قلیان شود که تمیز کردن آن دشوار است و ممکن است منجر به بوی بد شود.


بیشتر بخوانید : ترکیب غذا و نوشیدنی با قلیان

یکی دیگر از خطرات احتمالی استفاده از آن این است که ممکن است خطر مشکلات تنفسی را افزایش دهد. استفاده از هر محصول دخانی می تواند خطری برای سلامت تنفسی داشته باشد. و افزودن شیر ممکن است این خطرات را تشدید کند. علاوه بر این، چربی موجود در شیر می تواند داخل ریه ها را بپوشاند و جذب اکسیژن را برای ریه ها دشوارتر می کند.

2 دیدگاه در “آیا شیر تاثیری بر دود قلیان دارد ؟

  1. saleh_ra گفت:

    شیر بمونه توی تنگو بوی بدی میگیره

  2. علیرضا محمدی گفت:

    بدترین کار شیر ریختن تو تنگ هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *