بلاگ

آداب قلیان کشیدن

آداب قلیان کشیدن

آداب قلیان کشیدن و قلیان در کنار دوستان و دیگران

 

قانون اول آداب قلیان کشیدن :

باهر کسی شروع به قلیان کشیدن نکنید، قلیان حرمت بسیار خاصی دارد و باید با اهلش بنشینید. و بهتر است از آداب قلیان کشیدن آگاه شوید.

قانون دوم آداب قلیان کشیدن :

از دیگر آداب قلیان کشیدن اینست، سعی کنید قلیان را در جایی بگذارید که دیگر نیازی به نکان آن نباشد. زیرا در صورت تکان دادن، زغال جابه جا شده و شما یک دفعه متوجه می شوید که کام قلیان پائین آمده است.

قانون سوم :

اگر یک نفری قلیان می کشید که خوش به حالتان!! ولی اگر در جمع می خواهید قلیان بکشید،بهتر است از آداب قلیان کشیدن آگاه شوید. کسی که مسئول آماده کردن زغال بوده است، بعد از آوردن قلیان، میبایست آن را چاق کند. همین که قلیان چاق شد و شروع به کام دادن کرد، میبایست آن را به بزرگترین فرد جمع که قلیان می کشد تعارف کند.

قانون چهارم :

برای تعارف کردن قلیان، شلنگ قلیان را از انتهای دسته به سمت خودتان خم کنید، و سپس آن را تعارف نمایید.

قانون پنجم:

از دیگر آداب قلیان کشیدن قلیان اینست که قلیان را بسیار آهسته بکشید، از گرفتن کام های تند به شدت خودداری کنید، زیرا این کار، سبب سوخته شدن سریع تنباکو خواهد شد.

قانون ششم:

مدت زمان قلیان کشیدن در یک جمع (بسته به تعداد افراد) فرق می کند. سعی کنید قبل از آن که به شما بگویند، خودتان قلیان را به دیگری تعارف کنید.

قانون هفتم:

خوب است همیشه به محض آماده شدن قلیان و چاق شدن آن، مجددا بر روی گاز زغال بگذارید. با این کار، به محض کم شدن کام قلیان، زغال آن را عوض کنید و دوباره کام قلیان را به حالت اول بازگردانید.

قانون هشتم:

موقع خروج دود از دهان، آن را به هیچ عنوان به طرف کسی فوت نکنید. بهترین کار آن است که دود را به سمت بالا بفرستید.

قانون نهم:

هنگام قلیان کشیدن، می توانید کتاب شعر بخوانید، موسیقی گوش دهید و یا با دوستان به درد و دل بپردازید. با انجام این کارها، از قلیان کشیدنتان بیشتر لذت خواهید برد.

قانون دهم:

هیچ گاه با زغال قلیان، سیگارتان را روشن نکنید. این کار در بعضی جوامع، به مراتب بالاتر از یک فحش ناموسی می باشد. اصلا سعی کنید جلوی قلیان سیگار نکشید. این کار از حرمت قلیان می کاهد.

قانون یازدهم:

همراه قلیان، یک چیز شیرین میل بفرمایید.، زیرا قلیان فشار خون را پایین می آورد. استفاده از چای و خرما بسیار مرسوم می باشد.

مقاله ترکیب غذا و نوشیدنی با قلبان

قانون دوازدهم:

هنگام اتمام کشیدن قلیان، شلنگ آن را حتما جمع نمایید و به هیچ عنوان آن را بر روی میز یا زمین پرتاب نکنید.

آداب قلیان کشیدن

آداب قلیان کشیدن در کنار دوستان و دیگران چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *